سوالات متداول

ثبت و پیگیری سفارش

آیا برای خرید از همایش کالا، حتما باید در سایت عضو باشم؟

پاسخخیر با یا بدون عضویت در سایت می توان از همایش کالا خرید نمود.

 آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌ توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

پاسخشما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌ ‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.

آیا می‌ توانم برای شخص دیگری از همایش کالا خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص شود؟

پاسخبله، در مرحله تسویه حساب، شما می‌ توانید با انتخاب گزینه “سفارش به آدرس دیگری ارسال شود” آدرس و مشخصات تحویل گیرنده سفارش را وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر مبلغ سفارش را اینترنتی پرداخت کنید، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه می‌‏ توانم مطلع شوم؟

پاسخهمایش کالا با ارسال پیامک‏، مرحله به مرحله وضعیت سفارش را به شما اعلام می ‏‌کند. همچنین برای اطلاع از وضعیت سفارش، می ‏‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه “سفارش ها” از وضعیت آن مطلع شوید. توجه داشته باشید که همایش کالا از طریق سامانه ارسال پیامک خود برای کاربران و مشتریان پیامک (اس ام اس) ارسال می‌ کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان همایش کالا با سامانه های دیگر تخلف و سوء استفاده از نام همایش کالا است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به ما اطلاع دهید.

می‌‏ توانم سفارشم را ابطال کنم یا تغییر بدهم؟

پاسخ: تا پیش از تایید نهایی سفارش و کلیک روی آیکون اتمام خرید، شما می‌ توانید سفارش را از سبد خرید خود حذف و یا اصلاح کنید. پس از تایید نهایی سفارش و اتمام خرید و در مرحله پرداخت، شما قادر به حذف و تغییر سفارش نیستید. از این مرحله به بعد برای لغو یا تغییر آن، با ما تماس بگیرید.

بعد از ثبت سفارش، برای اطمینان از پردازش آن باید با همایش کالا تماس بگیرم؟

پاسخ: خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان فروش همایش کالا با شما تماس خواهند گرفت.

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

پاسخ: خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم ‏باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنند.

در صورتی که خرید من برای شخص دیگری باشد، آیا فاکتور فروش به همراه بسته برای تحویل‌ گیرنده فرستاده خواهد شد؟

پاسخبا نظر شما بله یا خیر – توجه داشته باشید که پیش فاکتور الکترونیکی خرید جهت اطلاع از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌‏ شود.

 

کالاهای عرضه شده در همایش کالا

برای انتخاب و خرید کالا در سایت نیاز به مشاوره دارم، راهی وجود دارد که در تصمیم‏ گیری به من کمک کند؟

پاسخکارشناسان بخش تولید محتوای همایش کالا تمام تلاش خود را می ‏‌کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای خرید هر کالا در سایت، موجود، کافی و روشن باشد. شما راه ‌‏های مختلفی برای کسب اطلاعات تکمیلی و تخصصی محصولات در همایش کالا دارید. می ‌‏توانید از ابزارهای ایجاد شده برای این منظور استفاده کنید. همچنین همایش کالا نقدها و نظرهای کاربران را با دیدگاه بی ‏طرفانه در سایت نمایش می‏‌ دهد که مطالعه آنها می ‏‌تواند در انتخاب کالا به شما کمک کند.

آیا ممکن است کالایی را که سفارش می‏‌ دهم موجود نباشد؟

پاسخ: کالاهای دارای قیمت که در سایت همایش کالا با وضعیت محصول به صورت “قابل فروش” مشخص شده، در انبار همایش کالا موجود و قابل سفارش گذاری هستند. بنابراین هنگام ثبت سفارش این کالاها نیازی به استعلام موجودی نیست و سفارش در سریع ‏‌ترین زمان ممکن پردازش و تحویل خواهد شد. البته گاهی برای برخی از کالاها، ممکن است موجودی آن کالا به اتمام برسد. در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا می ‌شود ولی در صورت امکان پذیر نبودن، عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف می‌ شود.

آیا تعداد خرید از یک کالا در همایش کالا محدودیتی دارد؟

پاسخ: به طور کلی محدودیتی برای سفارش تعدادی یک کالا در همایش کالا وجود ندارد، با وجود این با توجه به اینکه موجودی قابل فروش برای هر کالا در هر زمان متفاوت است، برخی اوقات محدودیت ‏‌هایی در تعداد قابل سفارش از یک کالا اعمال می ‏‌شود.

 

پرداخت

با استفاده از کارت کدام بانک‌ ها می‌توان هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت کرد؟

پاسخ: شما می‌ توانید با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت همایش کالا، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

پاسخ: گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏ دهد. اگر تا ۷۲ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

 

پیشنهاد شگفت انگیز

محصولات چه زمانی در طرح فروش ویژه یا شگفت انگیز قرار می ‏‌گیرند؟ آیا از قبل می‏‌توان باخبر شد؟

پاسخ: امکان قرار گرفتن یک کالا در طرح فروش ویژه یا شگفت انگیز را کارشناسان همایش کالا با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی بررسی می ‏‌کنند و با توجه به محدودیت زمانی عرضه به صورت شگفت انگیز، امکان اعلام آن از قبل وجود ندارد.

آیا می‌ توانم کالایی را که قبلاً در طرح پیشنهاد شگفت انگیز عرضه شده است و دیگر امکان خرید با آن شرایط وجود ندارد، با همان قیمت سفارش دهم؟

پاسخ: طرح پیشنهاد شگفت انگیز چارچوبی دارد که خارج از آن ثبت سفارش ممکن نیست؛ بر این اساس شما تنها در مدتی که کالا در طرح شگفت انگیز موجود است فرصت دارید سفارش خود را با قیمت شگفت ‌انگیز ثبت کنید و پس از آن قیمت‌ ها به حالت اول بر می ‏‌گردد.

اگر بلافاصله پس از ثبت یک سفارش و قبل از دریافت آن، کالا در پیشنهاد شگفت انگیز و با قیمتی پایین‌تر عرضه شود، با چه قیمتی برای من محاسبه می‌‏ شود؟

پاسخیش از مرحله فاکتور شدن سفارش، امکان تغییر سفارش بر اساس قیمت شگفت انگیز وجود دارد ولی پس از آن سفارش به هیچ وجه امکان اصلاح ندارد.

 

قیمت

آیا قیمت محصولات در سایت همایش کالا به روز هستند؟

پاسخ: بله، همایش کالا به طور منظم و روزانه قیمت‏ محصولات عرضه شده در وب‏ سایت خود را کنترل و به روز رسانی می ‏‌کند.

آیا برای مشتریان دائمی، خرید با تعداد بالا و یا خریدهای سازمانی قیمت ‌‏ها متفاوت خواهد بود؟

پاسخبله دارای تخفیفات مختلفی خواهد بود که در مراحل ثبت سفارش درج گردیده و قابل رویت است.

آیا قیمت‌‏های همایش کالا نسبت به بازار ارزان‌‏تر است؟

پاسخسیاست قیمت‏ گذاری در همایش کالا مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. به طور کلی قیمت ‏‌ها در همایش کالا کاملا مناسب و رقابتی بوده و خرید از همایش کالا برای مشتریان به صرفه است. سیاست قیمت‌ گذاری در همایش کالا منصفانه است و برای هر مشتری در هر گوشه ‏‌ای از کشور قیمت‏‌ ها یکسان و شفاف هستند. با در نظر گرفتن امکان استفاده از طرح ‌های تشویقی و تخفیفات ویژه همایش کالا، سطح قیمت‏‌ها در همایش کالا بیش از پیش مناسب ارزیابی می‌شوند.

 

نحوه فعالیت همایش کالا

آیا همایش کالا در تهران یا سایر شهرها، شعبه دیگر یا نمایندگی دارد؟

پاسخهمایش کالا در هیچ نقطه ‌‌ای از کشور نماینده فروش یا خدمات پس از فروش ندارد. کلیه سرویس‌‏ ها و تراکنش ‏‌های مالی و خدمات فروش قابل ارائه همایش کالا از طریق دفتر مرکزی تهران که آدرس آن در وب سایت مندرج است، پردازش می‏‌ شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به همایش کالا اطلاع دهید. توجه داشته باشید که برای خرید تنها باید به وب سایت همایش کالا مراجعه و سفارش خود را ثبت کرد.